GÜZELLEŞTİRME SERİSİ 2: SALON

GÜZELLEŞTİRME SERİSİ 2: SALON

Ağustos 4, 2021 0 Yazar: Yeliz Şeyda Elvan

Merhaba arkadaşlar hepinize selamlar 🙂 Güzelleştirme serisine mutfak ile başlamıştık. Şimdi de salon ile devam ediyoruz.

OKUMA KÖŞESİ

Salon her zaman kalabalık, misafir ağırlanan bir mekan olmaya son vermeli diye düşünerek salonumuzun bir köşesine kitap okumaya da teşviki içeren bir okuma köşesi herkes için faydalı bir fikir olacaktır.

Okuma köşeleri salonda insana huzur veren duygular uyandırır. Konforlu gözükmesi sebebiyle de salonumuza rahatlık hissiyatı verir. Aynı zamanda bu köşeler evimizde var olan ya da misafir gelen tüm çocuklar için de iyi bir örnektir.

BİTKİLENDİRME

Salonumuzda bitkilendirme ve dekoratif çiçekler kullanmak ortama doğal bir görüntü katacağından kullanıcıların her zaman içini açar ve kötü duygulardan arındırır. Sık karşılaştığımızı söyleyemem ama salonda yapay bir dikey bahçe olması tamamen boş bir duvar görüntüsünden çok daha iyidir.

Göründüğü gibi güneşin direkt etki etmesiyle birlikte kullanıcıya huzur veren bir görüntü oluşması kaçınılmaz. Bitkilendirme yapılmadan önce gerekli araştırmalar kesinlikle yapılmalı. Her bitkiyi bahçemizde yetiştiremediğimiz gibi her bitkiyi evimizde muhafaza edemeyiz. Bu sebeple bir iç mimardan ya da peyzaj mimarından yardım almak en doğru karar olacaktır.

YAPAY ŞÖMİNE

Şömine kullanıcıya genelde çok lüks, zahmetli ve maliyeti yüksek bir obje olarak gelir. Görüntüsünün ve kış aylarında elimizde kahvemiz ya da sıcak çikolatamızla bize ne kadar iyi geldiğini yadsıyamayız. Bu  nedenle kullanıcıya da uygun olması sebebiyle yapay şömineler bu dönemlerde çok popülerdir.

Yapay şömineler dekoratif anlamda salona çok farklı bir hava katar. Bu sebeple yeni dizayn edilen yapılarda sık kullanılan bir malzemedir. Sizlerin de bu görüntüde keyif yapmasından yana olduğumuz için bu öneriyi bu listeye eklemek büyük bir keyifti.

Salonunuz bir manzara ögesine bakmıyor olabilir. Bu ve bu gibi sebepler salonunuzun çok ilgi çekici ve harika dizayn edilmiş olmasına engel değildir. Mekanı güzelleştirmek her zaman iyi bakış açısıyla mümkün hale getirilebilir. Uzmanlardan bu konularda destek almaktan çekinmeyin. Yaşadığınız yer sizi temsil eder ve duygu durumlarınızı oldukça etkiler. Yaşadığınız yeri güzelleştirme serimizin bir sonraki yazısında görüşmek dileğiyle.